6 Mayıs 2009 Çarşamba

üzgünüm


bu gün 11:00 gibi arılığa vardığımda arı kuşları tarafından ablukaya alınmış bir arılık gördüm .kovanlardan hiç arı çıkmıyo desem doğru olur .dışardan gelmeye çalışan arıları bir bir yediklerini görünce artık dayanamadım.biz arılar ile birlikte arefeyi beklerken.arıkuşları bayramı getirmişler bile ..tenekeye vurmalar,taş atmalar fayda etmiyo.hiç gale etmiyolar bile .sesten hafif tereddüt edenler bu sefer gidiyo çiçek açmış ağaçlara gelen arıları yemeye .bi ara doğanın dengesi böyle olması gerekiyo desemde gördüklerim karşısında dayanamadım.bazı arıcı arkadaşlardan duymuştum böyle durumlarda bi tane öldürüp arılığa as diye..bende aynısını yapıp arılıkta biyere asmaya çalışırken gördüklerim karşısında bi kez daha duygulandım.ölmüş kuşu gören arılar nasıl saldırıyor kuşa nasıl saldırıyor,tüylerinin arasına girip sokmaya çalışanlar ,baktım böylede olmayacak, attım gitti..

allah cc hayırlısını nasip etsin inşallah bizleride doğru yoldan ayırmasın..

2 yorum:

  1. Selamlar Hasbi kardeş,arı kuşları geldi bir dert fındık ilaç zamanı geldi oda ayrı bir sorun.Biz de gelenek gibi yaşlılarımızda şöyleder.Her hangi bir yabani kuş bahçeden tavuk veya başka evcil hayvanın aldığı zamanda senin yaptığın gibi bitane vur as bakalım daha geliyomu derler ama ne kadar gerçek araştırmak gerek.Kolay gelsin sağlıcakla kal.

    YanıtlaSil
  2. emrah ,evet ilaç zamanıda yaklaşıyor.dün yaylaya yakın biyerde kalan bi arkadaşım var .hasbi bu sene buraya hiç arı getirme istersen diyor.soğuktan yükseklerde hiç bi gelişme yokmuş.arılarda hiç stok kalmadı verdiğimiz şurupta olmasa durum hep vahim.ne yapıcaz bakalım .ilaçtan önce son 15 gün..

    YanıtlaSil